Bli på med en avslappende tur til Strømstad og Hotell Laholmen. På søndagskvelden er det musikalsk underholdning på hotellet. Mandagen blir det utflukt til Koster. disse 2 øyene en liten times båttur frs Strømstad. Kostertoger – det lokale traktortoget, tar oss med på en rundtur rundt på Koster. Vi spiser lunsj på Koster før vi returnerer til Strømstad. Før hjemreisen med Color Line fra Strømstad besøker vi Tanum Kjøpesenter litt syd for Strømstad. Hjemturen går med Color Line til Sandefjord. På overfarten serveres et deilig lunsjbord med drikke.
Dag for dag
Dag 2 Utflukt til Koster
Etter frokost rusler vi ned bakken til havnen. Her går vi ombord i båten som tar oss med ut til Koster. De 2 Kosterøyene, Nord og Syd Koster ligger ca 1 mil vest for Strømstad. Her ute er det bilfritt, flott natur og rolige omgivelser. Det bor ca 60 fastboende på Nord-Koster og 240 på Syd-Koster. Siden 1984 har det meste av øygruppen vært naturreservat. Når vi går iland venter Kostertåget på oss. Dette er det lokale traktortoget som tar oss med på en 2 timers guidet rundtur på Koster. Dagens lunsj serveres på Restaurant Kläpphagen. Etter lunsj har vi litt tid til å nyte livet før vi rusler ned til båten. (ca 10 minutter) Vel tilbake på hotellet har vi tid før vi møtes til middag.
Dag 2. Strømstad – Hemstedene
Etter en senfrokost tar vi plass i busse. Vi kjører til Tanum Shoppingsenter. Med alle sine butikker er det mye og se på.kl 12.15 setter vi kursen mot Strømstad igjen. Kl 13.30 er det båtavgang fra Strømstæd. Igjen er det reservert plasser i restauranten. På menyen er det lunsjbufeet inkludert drikke. Vi legger til kai i Sandefjord kl 16.10. Når alle er på plass returnerer vi til våre hjemsteder. De som har kommet på bussen i Larvik blir sendt med Taxi fra Sandefjord.
Prisen inkluderer
2 netter i dbl rom på Laholmen Hotell
2 frokost på hotelet
2 x 3 retters middag på hotellet
Lunsjbufeet på hotellet ved ankomsty
Musikalsk underholdning på hotellet søndag
Båt Strømstad-Koster t/r
2 timers rundtur med Kostertåget
Lunsj på restaurant Kläpphagen
Båtreisen Strømstad-Sandefjord
Lunsjbord på båten inkl drikke
Bussreisen som beskrevet